انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: ۱-۲-۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

تابلوی اعلانات
  • ایمیل مدیرکل انجمن iranmet2009@yahoo.com
  • در صورت وجود مشکل در فعالسازی حساب کاربری در انجمن از طریق ایمیل به مدیرکل انجمن اطلاع دهید
  • لطفاً قوانین و مقررات داخلی انجمن را رعایت فرمایید
  • از همه کارشناسان و علاقمندان هواشناسی و اقلیم شناسی کشور جهت مشارکت و همکاری با این انجمن دعوت صمیمانه تقدیم می شود. زکات العلم نشره.

[-]
آخرین ارسالی ها
تاپیک موقت پیش بینی روزانه
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:سعید محمدی پاسخ ها:320 پیش بینی روزانه نمایش ها:8805 زمان:امروز
تشکر ، پیشنهاد ، انتقاد
شروع کننده:مهران آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:927 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:42818 زمان:امروز
پیش بینی هوای اصفهان و یزد Weather forecast provinces of Isfahan and Yazd
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:1584 پیش بینی ها نمایش ها:72371 زمان:امروز
در آسمان معرفت
شروع کننده:*برف* آخرین پست توسط:خشکسالی دهه 80ایران پاسخ ها:160 دین و مذهب نمایش ها:3370 زمان:امروز
پیش بینی هوای استان فارس Weather forecast Shiraz and Fars province
شروع کننده:Mehdi.B آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:1901 پیش بینی ها نمایش ها:68861 زمان:امروز
پیش بینی خنده-خاطره (تلخ وشیرین وکلی چیزای متفاوت دیگر)
شروع کننده:jafar21 آخرین پست توسط:ahmad پاسخ ها:217 سرگرمی و تفریح مجاز نمایش ها:3145 زمان:امروز
پیش بینی هوای استانهای هرمزگان وسیستان وبلوچستان
شروع کننده:دریاکنار آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:2396 پیش بینی ها نمایش ها:92241 زمان:امروز
پیش بینی هوای تهران و شمال و جنوب البرز Weather forecasts Tehran and Alborz, North I
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:1463 پیش بینی ها نمایش ها:111496 زمان:امروز
بررسی احتمال وقوع النینو 2015- 2014 و تاثیرات آن
شروع کننده:Mehdi.B آخرین پست توسط:مهراد-تهران پاسخ ها:24 مباحث مربوط به پیش بینی نمایش ها:1179 زمان:امروز
عکس روز
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:محمد-قشم پاسخ ها:1339 عکس و فیلم نمایش ها:80415 زمان:امروز
پیگیری مونسون 93 و بارشهای تابستانی جنوب کشور
شروع کننده:محمد-قشم آخرین پست توسط:سعید محمدی پاسخ ها:76 پیش بینی روزانه نمایش ها:2708 زمان:امروز
ختم صلوات دسته جمعی جهت نزول بارشهای فراگیر و فراوان و دمای مناسب
شروع کننده:*برف* آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:536 گفتگوی آزاد نمایش ها:11295 زمان:دیروز
رتبه اول انجمن هواشناس ایرانی
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:شهاب-بهارستان پاسخ ها:18 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:526 زمان:امروز
مباحث مربوط به مهدویت
شروع کننده:سیدحسن حسینی آخرین پست توسط:خشکسالی دهه 80ایران پاسخ ها:159 دین و مذهب نمایش ها:7924 زمان:امروز
پیش بینی فصلی Seasonal forecast weather
شروع کننده:مسعود آخرین پست توسط:شهاب پاسخ ها:1103 پیش بینی بلندمدت نمایش ها:210232 زمان:دیروز
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

زمان کنونی: ۱-۲-۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مسعود
آخرین ارسال: شهاب
پاسخ: 1104
بازدید: 210233

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
Super Moderator
آفلاین
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 67
سپاس ها 601
سپاس شده 579 بار در 147 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
اللهم عجل الولیک الفرج

ارسال: #1
مديركل مركز پيش بيني وضع هواي كشور در گفتگو با اطلاعات:

پائيزي پربارش در راه است

سرويس اقتصادي: سال زراعي آينده که از مهرماه آغاز مي‌شود، به لحاظ بارش‌هاي جوي يک سال خوب ارزيابي مي‌شود.
آقاي پرويز رضا زاده مدير كل مرکز پيش بيني وضع هواي کشور در يک گفتگوي اختصاصي با خبرنگار اطلاعات و در تحليل اوضاع جوي تابستان امسال گفت: بارش‌هاي جوي تابستان امسال بيشتر از سالهاي پيش خواهد بود، بطوري که پيش بيني مي‌شود 7 درصد از نياز سال زراعي جاري بارندگي‌هاي جوي در 3 ماه آينده تامين شود.
به گفته وي سال زراعي معمولا از پاييز آغاز مي‌شود و در تابستان سال بعد خاتمه مي‌يابد. سال زراعي جاري نيز که از پاييز 90 آغاز شده، انتهاي تابستان امسال پايان خواهد يافت.
رضا زاده گفت: نقش بارندگي‌هاي تابستان در شرايط جوي پاييز پيش رو بسيار موثر است و نويد بخش شروعي خوب براي سال زراعي آينده است.
مدير كل مرکز پيش بيني وضع هواي کشور گفت: تابستان امسال نيز يک تابستان نرمال است وگرم و خشک نخواهد بود. انتظار بر اين است که ميانگين دماي هوا در سه ماه آينده در سطح کل کشور حداکثر 5/0 درجه کمتر از حد طبيعي باشد که مقياس مطلوبي است و نشان مي‌دهد تابستان چندان گرمي نخواهيم داشت.
وي افزود: همبستگي شرايط موجود با ويژگي‌هاي دور پيوند جوي نمايانگر اين مطلب است که پاييز خوبي نيز درپيش داريم، زيرا به لحاظ پيدايش شرايط «ال نينو» دماي آبهاي اقيانوسي بيشتر از دماي منطقه حاره‌اي خواهد شد. بنابر اين شرايط براي بارندگي مطلوب‌تر است و سال زراعي آينده که از مهرماه آغاز مي‌شود، پاييز کم بارشي نخواهد داشت.‏ حتي مي‌توان عنوان کرد که بارش‌هاي جوي در پاييز امسال در حد طبيعي و تا حدودي بيشتر ازسطح طبيعي است.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۹-۱۳۹۲ ۰۸:۵۱ عصر، توسط دشتی.)
۲۸-۳-۱۳۹۱ ۰۸:۱۱ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سعید از گهواره
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من
سپاس ها 14
سپاس شده 51 بار در 238 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
فقط برف و بارون

ارسال: #2
RE: پاییزی پر بارش در راه است...
پیش بینی من برای پاییز 91.
مهر: آغاز بارشهای گسترده و شدید در این ماه و کاهش بی سابقه دما در این ماه...
آبان: کاهش موقت بارندگی در ابتدای این ماه در حدود 15 روز و بعد آغاز بارش های شدید و گسترده برف و باران در سطح کشور..
آذر : تا 10 آذر بارش های گسترده ادامه دارن....از این زمان به بعد وقفه بارشی پاییزه مجددا در کشور آغاز شده و حدود 35 روز ادامه خواهد داشت ..همراه این وقفه هوای سرد و خشکی کشور رو در بر میگیره....
پاییز زمستانی رو در ابتدا خواهیم داشت ...و زمستانی دیر رس همچون پارسال.!
اینو هم اضافه کنم که شهریور پربارشی نیز برای غرب کشور خواهیم داشت.!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ عصر، توسط saeid.)
۲۸-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Govāver
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 261
سپاس ها 0
سپاس شده 5 بار در 115 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #3
این پیش بینی شما سعید جان تا اندازه بسیار زیادی شبیه به هوای پاییز 1376 است، انشالله درست باشد، چون ما در سال گذشته وضع خوبی نداشتیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۳-۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ صبح، توسط کیوان - کلهر.)
۲۹-۳-۱۳۹۱ ۱۰:۰۵ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سعید از گهواره
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من
سپاس ها 14
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
فقط برف و بارون

ارسال: #4
انشالا کیوان همینطوری میشه...فقط یه چیز خوبی هم هست که شهریور امسال مثل سال 86 بارشهای خوبی رو در کرمانشاه داریم....
۲۹-۳-۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ عصر
Govāver
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 261
سپاس ها 0
سپاس شده 5 بار در 115 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #5
سلام سعید، منظور من پاییز سال 76 بوده که بارشهای خوبی در آبان ونیمه اول آذر رخ داده است.
اگر اشتباه نکنم شهریور 87 ( بعد از خشکسالی وحشتناک و سرمای فراگیر زمستان 86) بود که بارندگی خوب بود، و در همان سال مهر ماه بارندگی نداشتیم اما بارندگی آبان بسیار خوب بود که همین بارندگی ها باعث شد سال 87 سال خوبی از نظر کشاورزی و دامداری باشد.
۲۹-۳-۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سعید از گهواره
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من
سپاس ها 14
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
فقط برف و بارون

ارسال: #6
اره میدونم کیوان من اشتباه حساب کردم شهریور 87 بود که بارشهای پشت سر هم و شدید رو داشتیم...
من یادمه وقتی که شهریور تموم شد تا 5 مهر هم بارش داشتیم توی استان....
جمع کل بارش گهواره تو اون شهریور رقم 65 میلیمتر بود که خیلی جالب و رقم درشت و بی سابقه ای بود...
البته بارش ها از 13 شهریور تا پایانش ادامه داشتن....31 شهریور بیشترین مقدار رو داشت..
۲۹-۳-۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ عصر
هواكده
آفلاین
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 198
سپاس ها 1312
سپاس شده 2402 بار در 282 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
النينو در راه است .

ارسال: #7
سلام

بنابر گفته عشایر استان فارس بعلت اینکه در تابستان امسال باد صبا و باد جنوب غربی بسیار وزیده انتظار میرود پاییز پر از بارانهای سیل آسا باشد .

از طرفی شرایط از همه لحاظ آماده است.

از حاکمیت النینو گرفته تا حاکمیت سیارات در بروج آبی ( بروج ، حوت عقرب سرطان )

خدا به خیر بگذرونه.
۸-۵-۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ عصر
هواكده
آفلاین
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

سپاس ها 1312
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
النينو در راه است .

ارسال: #8
این پیام از طرف رفیق خوبم آقای محمد از فارس است :

دیروز یکی از عشایر منطقه ما گفت علاوه بر بادهای خوبی که از خرداد در حال وزیدن است علائم خوب دیگری هم داریم او گفت پدران ما عقیده داشتند اگر در تابستان شب هوا ابری شود و قبل از طلوع خورشید این ابرها از هم پاره شود و با طلوع آفتاب ابری در آسمان نباشد این نشانه خوبی برای بارندگیهای زیاد در پاییز و زمستان است که امسال اینگونه است از او خواستم تاریخی برای بارندگی پاییز و زمستان بگوید گفت به یاری خدا از بعد از ظهر بیست و سوم آبان بارندگی خوبی در استان فارس شروع می شود و در 24 و 25 آبان به اوج می رسد او همچنین گفت چله زمستان امسال پی در پی بارندگیهای خوبی داریم الحمدلله
یک پژوهشگر و محقق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بر اثر تغییر اقلیم جهانی پیش بینی می‌شود که بارش‌های شدید در کشور به میزان 30 درصد و بارش‌های فوق سنگین به میزان 39 درصد افزایش پیدا کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ عصر، توسط اميركوروش.)
۱۲-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ عصر
سعید از گهواره
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من
سپاس ها 14
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
فقط برف و بارون

ارسال: #9
بله...امیر کوروش منم با این گفته هها موافقم...
ولی به نظر من پاییز و زمستان امسال از هر سالی سرد تر خواهد بود و زمستان زودرسی داریم...
نظرت چیه؟
۱۲-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ عصر
هواكده
آفلاین
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

سپاس ها 1312
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
النينو در راه است .

ارسال: #10
(۱۲-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ عصر)saeid نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله...امیر کوروش منم با این گفته هها موافقم...
ولی به نظر من پاییز و زمستان امسال از هر سالی سرد تر خواهد بود و زمستان زودرسی داریم...
نظرت چیه؟
به نظر بنده پاییز امسال زودرس و زمستان سر موقع طبیعی خود رخ خواهد داد .
پاییز دما کمتر از نرمال و بارشها بیش از نرمال
زمستان بارش برف بیش از نرمال
۱۴-۵-۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ عصر
ارسال پاسخ 

بازدید کنندگان از موضوع
49 کاربر از این مبحث دیدن کرده اند :
حسن (امروز, ۱۱:۲۸ صبح)، saman zaherii (امروز, ۱۱:۲۰ صبح)، امیرکشاورز (امروز, ۰۸:۵۹ صبح)، navid fallah (امروز, ۰۶:۳۹ صبح)، farshid nafir (امروز, ۱۲:۴۸ صبح)، milad7827 (دیروز, ۱۱:۳۰ عصر)، سورنا (دیروز, ۱۱:۰۶ عصر)، hossin125 (دیروز, ۱۰:۴۴ عصر)، peyman (دیروز, ۱۰:۳۰ عصر)، yas1362 (دیروز, ۱۰:۱۳ عصر)، mkh (دیروز, ۰۹:۱۳ عصر)، amin201055 (دیروز, ۰۸:۲۴ عصر)، احسان-مشهد (دیروز, ۰۷:۰۹ عصر)، ahmad (دیروز, ۰۶:۴۶ عصر)، mehdi1369 (دیروز, ۰۶:۳۹ عصر)، azad152535 (دیروز, ۰۶:۲۳ عصر)، مسعود (دیروز, ۰۶:۱۳ عصر)، farnam (دیروز, ۰۶:۰۰ عصر)، شهاب-بهارستان (دیروز, ۰۵:۴۴ عصر)، mohsen4030 (دیروز, ۰۴:۳۸ عصر)، ardina...badri (دیروز, ۰۳:۴۶ عصر)، arash90 (دیروز, ۰۳:۲۶ عصر)، پوریا (دیروز, ۰۳:۲۲ عصر)، mohamad-bandaraabas (دیروز, ۰۳:۱۴ عصر)، samad (دیروز, ۰۳:۱۴ عصر)، حسین اکبریان (دیروز, ۰۳:۱۱ عصر)، bahramian (دیروز, ۰۳:۰۸ عصر)، آسمان (دیروز, ۰۳:۰۷ عصر)، بیگانی***رفسنجان (دیروز, ۰۳:۰۴ عصر)، دشتی (دیروز, ۰۳:۰۲ عصر)، اميركوروش (دیروز, ۰۳:۰۲ عصر)، داوود (دیروز, ۰۲:۵۶ عصر)، مهدی-جهرم (دیروز, ۰۲:۵۶ عصر)، شهاب (دیروز, ۰۲:۵۰ عصر)، tufan khan (دیروز, ۰۲:۳۸ عصر)، امين (دیروز, ۰۲:۲۲ عصر)، ali1371 (دیروز, ۱۲:۴۳ عصر)، دریاکنار (دیروز, ۱۲:۳۹ عصر)، حسین/خورموج (دیروز, ۱۲:۳۷ عصر)، rhsl2142 (دیروز, ۱۲:۲۶ عصر)، طوفان (۲۸-۱-۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ عصر)، ahmadnoor (۲۸-۱-۱۳۹۳, ۰۸:۲۲ صبح)، mo-ah (۲۷-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۱۲ عصر)، kourosh (۲۷-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۱۶ صبح)، Mehdi.B (۲۶-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۴۴ عصر)، khaled (۲۶-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۳۷ عصر)، mojtaba2000 (۲۶-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۵۷ صبح)، mt1392 (۲۵-۱-۱۳۹۳, ۰۸:۰۷ عصر)، elahi114 (۲۵-۱-۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان