انجمن هواشناس ایرانی

زمان کنونی: ۱۰-۷-۱۳۹۳, ۰۴:۴۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

تابلوی اعلانات
  • به انجمن هواشناس ایرانی (بزرگترین تجمع علاقمندان به هواشناسی در ایران) خوش آمدید. ایمیل مدیرکل انجمن iranmet2009@yahoo.com
  • در صورت وجود مشکل در فعالسازی حساب کاربری در انجمن از طریق ایمیل به مدیرکل انجمن اطلاع دهید
  • لطفاً قوانین و مقررات داخلی انجمن را رعایت فرمایید
  • از همه کارشناسان و علاقمندان هواشناسی و اقلیم شناسی کشور جهت مشارکت و همکاری با این انجمن دعوت صمیمانه تقدیم می شود. زکات العلم نشره.

[-]
آخرین ارسالی ها
پیش بینی و دیده بانی روزانه سال زراعی 93-94
شروع کننده:هادی آخرین پست توسط:خوزستانی پاسخ ها:468 پیش بینی روزانه نمایش ها:17525 زمان:امروز
پیش بینی هوای اصفهان و یزد Weather forecast provinces of Isfahan and Yazd
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:*برف* پاسخ ها:2161 پیش بینی ها نمایش ها:144847 زمان:امروز
پیش بینی هوای استان فارس Weather forecast Shiraz and Fars province
شروع کننده:Mehdi.B آخرین پست توسط:*برف* پاسخ ها:2201 پیش بینی ها نمایش ها:128977 زمان:امروز
مباحث مذهبی
شروع کننده:سیدحسن حسینی آخرین پست توسط:سعید محمدی پاسخ ها:1538 دین و مذهب نمایش ها:25091 زمان:دیروز
تایپک مسابقات ورزشی و حواشی آن
شروع کننده:پوریا آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:602 گفتگوی آزاد نمایش ها:65699 زمان:دیروز
عکس روز
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:2634 عکس و تصویر نمایش ها:181826 زمان:دیروز
پیش بینی های هواشناسی تجربی-بدون نقشه ،مدل و ..
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:*برف* پاسخ ها:410 پیش بینی ها نمایش ها:53017 زمان:امروز
پیش بینی فصلی Seasonal forecast weather
شروع کننده:مسعود آخرین پست توسط:eehsan110 پاسخ ها:1758 پیش بینی بلندمدت نمایش ها:351830 زمان:دیروز
فناوری اطلاعات
شروع کننده:احمد_ اصفهان آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:16 گفتگوی آزاد نمایش ها:2356 زمان:دیروز
نتایج خشکسالی در ایران
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:الیاس پاسخ ها:20 خشکسالی نمایش ها:3096 زمان:دیروز
عکس هایی جالب و دیدنی از بارشهای رگباری
شروع کننده:محمد-قشم آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:171 عکس و فیلم نمایش ها:32809 زمان:دیروز
پیش بینی هوای تهران و حاشیه البرز Weather forecasts Tehran and Alborz, North I
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:*برف* پاسخ ها:1678 پیش بینی ها نمایش ها:179840 زمان:امروز
مطالب مفید و مرتبط با هواشناسی
شروع کننده:ahmad آخرین پست توسط:ahmad پاسخ ها:87 مباحث مربوط به پیش بینی نمایش ها:2169 زمان:دیروز
خنده های تلخ و شیرین
شروع کننده:امیررضا آخرین پست توسط:ahmad پاسخ ها:1218 خنده بازار نمایش ها:31694 زمان:دیروز
بررسی احتمال وقوع النینو 2015- 2014 و تاثیرات آن
شروع کننده:Mehdi.B آخرین پست توسط:ahmad پاسخ ها:132 مباحث مربوط به پیش بینی نمایش ها:9854 زمان:دیروز
تشکر ، پیشنهاد ، انتقاد
شروع کننده:مهران آخرین پست توسط:اميركوروش پاسخ ها:1517 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:91927 زمان:۸-۷-۱۳۹۳
طرح سوالهای هواشناسی و بحث درباره ی انها
شروع کننده:محمد-کنگان آخرین پست توسط:سعید سالاری پاسخ ها:107 آموزش نمایش ها:12662 زمان:۷-۷-۱۳۹۳
آرشیو شهریور 93
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:دشتی پاسخ ها:32 آرشیو 93 نمایش ها:59 زمان:۶-۷-۱۳۹۳
پیش بینی هوای استانهای هرمزگان وسیستان وبلوچستان
شروع کننده:دریاکنار آخرین پست توسط:*برف* پاسخ ها:2513 پیش بینی ها نمایش ها:162831 زمان:امروز
مقادیر تجمعی بارش از منظر مدل های GFS , ECMWF , CMC , NAVGEM
شروع کننده:شهاب آخرین پست توسط:ahmad پاسخ ها:1 مباحث مربوط به پیش بینی نمایش ها:4485 زمان:دیروز
تصویب فیلتر واتس اپ!
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:126 گفتگوی آزاد نمایش ها:4250 زمان:دیروز
دروس هواشناسی
شروع کننده:محمد-کنگان آخرین پست توسط:سعید سالاری پاسخ ها:148 آموزش نمایش ها:29268 زمان:۷-۷-۱۳۹۳
به بهانه ولنتاین پاتوق شکست خورده های عشقی
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:حسین/خورموج پاسخ ها:77 گفتگوی آزاد نمایش ها:13542 زمان:دیروز
پیش بینی و دیدبانی روزانه فصل بارش 92-93 کشور Daily weather forecasts for Iran
شروع کننده:اسماعیل (بندر کنگ) آخرین پست توسط:خوزستانی پاسخ ها:15171 پیش بینی روزانه نمایش ها:356080 زمان:امروز
آرشیو فروردین 93
شروع کننده:دشتی آخرین پست توسط:دشتی پاسخ ها:31 آرشیو 93 نمایش ها:82 زمان:۶-۷-۱۳۹۳
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

آخرین زمین لرزه های ایران و جهان
زمان کنونی: ۱۰-۷-۱۳۹۳, ۰۴:۴۸ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: محمد-قشم
آخرین ارسال: man13
پاسخ: 136
بازدید: 31562

ارسال پاسخ 
نویسنده پیام
عضو گروه پیش بینی - بخش توفان ها
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 174
سپاس ها 342
سپاس شده 921 بار در 264 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
باران زیباست

ارسال: #1
نقشه آخرین زمین لرزه های بالای 2 ریشتر در ایران

[تصویر:  map_image46399.png]
نقشه آخرین زمین لرزه های بالای 4 ریشتر در کل جهان

[تصویر:  TWORLD.24hours.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ عصر، توسط محمد-قشم.)
۳-۳-۱۳۹۱ ۰۵:۵۲ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط محمود_میناب ، دشتی ، سعید ، حسام ، مسعود ، ehsan913 ، سیدحسن حسینی
عضو فعال

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 6
سپاس ها 43
سپاس شده 134 بار در 72 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #2
RE: آخرین زمین لرزه های ایران و جهان
داش محمد کجایی بیا که این تایپیک داره فعال میشه با فعال شدن زمین بندر از دیشب ساعت چهار صبح تا الان فک کنم حدود 5یا6 زمین لرزه اومده.
فک کنم بزرگترین این زلزله ها 4/2 ریشتر بوده که مرکزشم جزیره قشم بود.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ عصر، توسط حسام.)
۱۸-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۳۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
پژوهشگر وکارشناس هواشناسی
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 236
سپاس ها 218
سپاس شده 24 بار در 3 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
. . . . اللهم عجل لولیک الفرج . . . . .

ارسال: #3
اقا محمد کجایی دلمون واست یه ذره شده داش کم پیدایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن من هرچه این بخش را باز و بسته میکنم نقشه اولی را نشون نمیده فقط نقشه دومی را نشون میده دوستان ماله شما هم اینطوریه یا عیب از منه؟؟؟؟؟؟؟
۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ صبح
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
**

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 4
سپاس ها 132
سپاس شده 26 بار در 15 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #4
به نظر می رسد تعداد زلزله ها در حال افزایش است!!!!!!
۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ صبح
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

سپاس ها 342
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
باران زیباست

ارسال: #5
(۱۸-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۳۰ عصر)حسام نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داش محمد کجایی بیا که این تایپیک داره فعال میشه با فعال شدن زمین بندر از دیشب ساعت چهار صبح تا الان فک کنم حدود 5یا6 زمین لرزه اومده.
فک کنم بزرگترین این زلزله ها 4/2 ریشتر بوده که مرکزشم جزیره قشم بود.
درسته داش حسام چندین بار لرزیده ولی مرکز همه این زمین لرزه ها جزیره قشم بوده که لرزشش به بندر هم داره میرسه قشم دو تا گسل فعال داره یکی در مرکز جزیره و یکی در شرق جزیره گسل مرکزی قشم چند سال پیش فعالیت زیادی داشت و الان داره آروم میشه ولی گسل شرقی جزیره خیلی سالهاست که فعالیت شدید نداشته (البته در گذشته های دور فعالیت های شدیدی داشته)

حوالی بندر هم گسل های فعالیه خطرناک ترین اون در شمال شرق بندر که در گذشته ها سابقه 7 ریشتر هم داره ولی با شهر بندر کمی فاصله داره یکی هم در غرب و شمال بندرعباس که به شهر نزدیکه یک گسل فعال دیگه هم حوالی گچین هست که فکر می کنم به گسل مرکزی قشم وصل میشه یکی هم طرفای فین هست یعنی از کوه شو رویدر تا فین بندرعباس هست

(۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ صبح)سیدحسن حسینی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا محمد کجایی دلمون واست یه ذره شده داش کم پیدایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درضمن من هرچه این بخش را باز و بسته میکنم نقشه اولی را نشون نمیده فقط نقشه دومی را نشون میده دوستان ماله شما هم اینطوریه یا عیب از منه؟؟؟؟؟؟؟
سلام سید جان فصل امتحاناتمه زیاد فرصت نمی کنم ان شاالله بعد از امتحاناتم بیشتر میام
این نقشه لینکش مشکل داره باز نمیشه من آدرس سایت اصلیش میزارم که همیشه هم آپدیت میشه معمولاٌ بعد از هر زلزله بالای 2 ریشتر در کشور نیم ساعت بعد تو این سایت ثبت میشه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ صبح، توسط محمد-قشم.)
۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۱۲ صبح
عضو فعال

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 6
سپاس ها 43
سپاس شده 134 بار در 72 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #6
آره داش اگه اشتباه نکنم سال 57 زلزله 7 ریشتری اومده که مرکزشم طرفای خورگو بوده.
۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ عصر
پژوهشگر وکارشناس هواشناسی
آفلاین

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 236
سپاس ها 218
سپاس شده 24 بار در 3 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
. . . . اللهم عجل لولیک الفرج . . . . .

ارسال: #7
دوستان این نقشه زلزله ایران که اقا محمد لطف کردن گذاشتن من به سایتش رفتم دیدم نوشته ابرکوه 91/10/19 زلزله اومده پس ما که چیزی حس نکردیم اصلا چیزی احساس نکردیم معلومه چی نوشته این سایت؟؟؟؟؟؟؟؟/
۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ عصر
**

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 4
سپاس ها 132
سپاس شده 26 بار در 15 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #8
وقوع 50 زمین لرزه در 24 ساعت گذشته
کد خبر: ۲۹۹۳۴۹تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۷
بنابر اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران طی 24 ساعت گذشته 50 زمین لرزه و پس لرزه شهر های مختلف ایران ر ا لرزانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، از ساعت 14 روز گذشته(دوشنبه) تاکنون 50 زمین لرزه و پس لرزه دراستانهای لرستان، یزد، کرمان، مرکزی ، خوزستان ، مازندران ، آذربایجان شرقی ، گلستان ، سمنان ، اصفهان ، کرمانشاه ، همدان و بوشهررخ داده است .

بنابر اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگترین زلزله در سیرچ کرمان با 5.5 و کمترین آن با 1.4 درجه در مقیاس ریشتر در ابرکوه یزد به وقوع پیوسته است.

سیرچ با 5.5 ، سپید دشت لرستان با 4.9 ، بهبهان با 3.5 ، عسلویه با 3.4 ،‌ رامهرمز با 3.4، خرم آباد با 3.1 و انارک اصفهان با 3.1 ریشتر بیشترین زلزله های رخ داده در 24 ساعت گذشته در شهرهای مختلف کشور بوده است.
۴-۱۱-۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ عصر
Super Moderators

وضعيت :
اطلاعات من

سپاس ها 342
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
باران زیباست

ارسال: #9
وقوع زمین لرزه های خفیف در کشور ما پدیده ای کاملاٌ طبیعی است و روزانه زمین لرزه های خفیف زیادی در کشور ما داره اتفاق می افته که تو این سایت قابل مشاهده هستند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما همان طور که شما عرض کردید چند روزیه که فعالیت زمین لرزه ها در کشور بیشتر شده و همه را نگران کرده مخصوصاٌ در دو استان کرمان و لرستان

[تصویر:  RecentPic.Gif]
۴-۱۱-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر
عضو عادی
*

وضعيت :
اطلاعات من

اعتبار: 3
سپاس ها 23
سپاس شده 69 بار در 12 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #10
شهرستان طبس پس از ۱۸ زمین‌لرزهٔ یک هفتهٔ اخیر، امروز نیز شاهد دو زمین لرزه به بزرگی ۱٫۷ و ۱٫۸ ریشتر بود.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، آمارهای پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز لرزه‌نگاری کشور نشان می‌دهد که این زمین‌لرزه‌ها در ساعات۶:۱۸ و ۸:۴۰ صبح امروز در فواصل ۲۹ و ۲۷ کیلومتری طبس و در عمق پنج کیلومتری زمین رخ داده است.

این زمین‌لرزه‌ها که خساراتی را به دنبال نداشته است، در واقع از جمله ۲۰ زمین‌لرزهٔ رخ داده در یک هفته گذشته است که این شهرستان را مرتب لرزانده است.

بزرگ‌ترین زمین‌لرزهٔ هفتهٔ اخیر در شهرستان طبس که در روز سه شنبه بیست و ششم دی ماه اتفاق افتاده است، به بزرگی ۴ ریشتر بوده است.

بر اساس اظهارنظرهای محلی، تعدادی از مردم مناطق فهالنج و کریت طبس به دلیل زلزله‌های اخیر، شب‌ها را در چادر می‌گذراند و برخی نیز به مرکز شهرستان سفر نموده‌اند.
خبر مربوط به 30 دی ماه 1391
۴-۱۱-۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تایپک فعالیتهای آتشفشانی در سرتاسر جهان پوریا 6 644 ۳۱-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ عصر
آخرین ارسال: البرز
  تایپیک بررسی زمین لرزه هایه کشور(مهردشت یزد) ehsan913 16 3,354 ۲۱-۴-۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ عصر
آخرین ارسال: سیدحسن حسینی
  برای دیدن آخرین تصاویر خورشید در طول موجهای مختلف(live) ehsan913 6 2,047 ۳۰-۱۱-۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: sajjjjad
  زمین‌لرزه 6.9 ریشتری شرق سیبری را لرزاند ehsan913 0 591 ۲۷-۱۱-۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ عصر
آخرین ارسال: ehsan913
  تمام شدن زمین در 2012 amin jozani 0 651 ۷-۱۰-۱۳۹۱ ۰۵:۴۸ عصر
آخرین ارسال: amin jozani

بازدید کنندگان از موضوع
1 کاربر از این مبحث دیدن کرده اند :
mousa65 (۲-۷-۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان